Ознака: црна хроника

Црна хроника

Возачот кој ја прегази студентката кај Универзална читаше писмо во судницата

Само убиецот на моето дете е на слобода. Завршните зборови беа одложени. Треба да биде во притвор и конечно да се затвори случајот. Со овие зборови таткото на прегазената студентка […]

Црна хроника

ЖИВА ЈА ЗАПАЛИЛА ЌЕРКАТА ПОРАДИ ДОГОВОРЕН БРАК: „Ја спасив својата чест“

Зинат Рафик (18) од градот Лахореа во Пакистан, умрела откако нејзината мајка ја полила со бензин и ја запалила за да ја казни затоа што девојката сама го избрала својот […]

Црна хроника

ХОРОР ВО ФИЏИ: Се капеле во водата. Одеднаш забележале глава во водата како…

Хорор на најубавата плажа на светот – морето со денови исфрла делови на човечко тело, на крај испливала и глава.Плажа во Фиџи која се води како една од најубавите на […]

Балкан

ЕВЕ КАКО ОДЛУЧИЛ ДА ИЗВРШИ МАСАКР: Дијана му пратила барање неколку дена пред убиството!

Монструозниот масакр кој го стори Синиша Златиќ (38), следел откако неговата поранешна сопруга Дијана Савановиќ побарала дозвола нивниот син да го однесе во Шведска.Само неколку дена подоцна, тој одлучил да […]

Црна хроника

Седум лица тешко повредени во страшна сообраќајка кај Пресека

Седум лица се тешко повредени во сообраќајната незгода што денес утрово во 9 часот се случи на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на планинскиот превој „Пресека“.Поради сериозноста на здобиените тешки […]

Црна хроника

ДИРЕКТЕН СУДИР НА АВТОМОБИЛИ: Има загинати!

На автопатот во близина на клучката кај Прешево утринава во тешка сообраќајна нестеќа настрада едно лице.До несреќата дошло кога автомобилот кој се движел во правец од Македонија кон Врање влегол […]

Црна хроника

Пронајдено тело на момче на Попова Шапка

На Попова Шапка вчера околу 19 часот било пронајдено мртво тело и веднаш била повикана екипа за увид.Телото на 29-годишниот М.Ј., било пронајдено на скијачката патека Церипашино, во месноста Казани. […]

Црна хроника

Погребано е детенцето кое намерно беше прегазено со автомобил

Тага и болка владееја во Куманово вчера, кога беше погребано малото момченце кое почина откако намерно беше прегазено со автомобил. Овој настан ја потресе македонската јавност, а 4-годишниот Алмир А. […]

Балкан

ИСПУКАЛ ПОВЕЌЕ ОД 50 КУРШУМИ: Ова се жртвите од масакрот во Србија!

Триесетгодишната Дијана, во петокот вечерта излегла со друштво во кафуле. Нејзиниот поранешен сопруг Синиша Златиќ (38) ја видел како си заминала од дома, земал калашников и го започнал масакрот.Дијана починала […]

Балкан

Извика „ку*во, нема да живееш“ и почна да пука: ПОТРЕСНА ИСПОВЕД на херојот кој му одзеде оружјето на убиецот во Житиште!

-Викна „Ку*во, нема да живееш“ и тогаш уследи првиот рафал – вака ја почнува својата прказна за синоќешното масовно убиство во Житиште, Исидор Суќевиќ, еден од хероите кој скокнал да […]

Црна хроника

Познат новинар почина на работното место

Педесет и шест годишниот хрватски новинар Синиша Свилан пред два дена изненадно почина на своето работно место.Несреќата се случила околу 13 часот, а најверојатно станува збор за откажување на срце. […]