Ознака: filip petrovski

Избор на уредникот

Филип Петровски до Бети Канчевска – си ја згрешила адресата на извинувањето

Филип Петровски по извинувањето до нејзините комшии за нарушување на нивниот мир, и се обрати на некогашната министерка и негова добра познаничка со следниве зборови: Бети си згрешила со извинувањето. […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Ова е наш Илинден, ова е наш АСНОМ. Сега или никогаш!

Сите ме прашувате како понатака!? И на сите ви одговорив исто и со еден јасен збор: БОРБА! НЕМА ПРЕДАВАЊЕ!!! Утре одиме на потпишување на НАЈГОЛЕМОТО СЕМАКЕДОНСКО ЗРУЖУВАЊЕ ЗА СЕНАРОДЕН ОТПОР.  […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Господе Боже на што се сведе партијата.

Ова е статус на Петровски напишан 24 часа пред судирите во „Белата палата“. Убаво се предвидени и демаскирани настаните што потоа следеа… Што ти е карма. Пред 10 месеци во […]

Видео

Најгледаната епизода на САМО ВИСТИНА на сите времиња, од која Јонуз избега од Филип Петровски

Проследете ја најгледаната емисија на САМО ВИСТИНА на сите времиња од која Агим Јонуз избега под налетот на аргументите на Филип Петровски. Емисијата е снимана на 18 јуни 2018 и […]

Колумни

Колумна на Филип Петровски: Паљачото во одбрана на десницата од дервишот.

Паљачото на македонската новинарска сцена, кој што истата ја контаминира скоро три децении ме нарекол дервиш на македонската десница. Па, па, па, тешки зборови? Не би рекол. Човекот сакал да […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Некои „наши“ откако видоа дека ќе пропадне референдумот се сетија да кажат дека нема да гласаат

Филип Петровски пред малку објави остар фејсбук статус, веројатно како последица на изјавите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои дури денеска после месеци и месеци тактизирање се произнесоа дека нема […]

Избор на уредникот Историја

Преобјавено: За прв пат објавен протоколот за пренесување на моштите на Гоце Делчев

Преобјавено. Вечерва објавивме повторно неколку текстови за нашиот голем револуционер Гоце Делчев. Во таа насока заокружуваме со Протоколот за пренесување на моштите во Македонија кој што се чува во Државниот […]

Издвојуваме

Што пренесува германскиот печат за настаните во Македонија 1903 година

По донесената одлука за кревање на востание на Конгрес свикан од раководството на ТМОРО, бил подготвен и така наречен Општ план за востанието, а територијата се поделила на седум востанички […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Навреме предупредив за катастрофата

Статус на Филип Петровски од март оваа година. Каде што го деконструира местењето на конгресот визави денешната погубна политичка состојба во која што се наоѓа Македонија, а истовремено придружена со […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Мицковски поим нема кого има околу себе. Партијата е избушена како швајцарско сирење

Ова е фејсбук статус на Филип Петровски во кој се открива дека еден висок функционер на ДПМНЕ до неодамна бил симпатизер на Заев и активно го споделувал на својот профил. […]

Вести Видео

Филип Петровски до Агим Јонуз: „Вие сте попиле малку пред емисија”, следуваше нокаут

Политичкиот аналитичар Агим Јонуз го напушти вечерашното издание на „Само вистина” на Канал 5, каде гостуваше со Филип Петровски. -За мене велат дека сум самобендисан, ама претпоставувам се возбудуваш и […]