Трпе се враќа од кај љубовницата накај дома и забележал дека мириса на нејзинот парфем…

Трпе се враќа од кај љубовницата накај дома и забележал дека мириса на нејзинот парфем. 

И додека мислел како да го покрие мирисот, видел еден бар и влегол внатре. 

После десет-дваесет пива испиено, тргнал накај дома. 

Трпана го пречекала и нервозно му рекла: – Колку и да си се намирисал со женски парфем, ја знам дека ти пак си пиел!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.