Исчезнаа тројца членови на спасувачката служба кои трагаат по Раиси

Тројца спасувачи кои трагаа по соборениот хеликоптер исчезнаа, изјави портпаролот на Црвената полумесечина, пренесуваат медиумите.

Тимовите за пребарување се блиску до местото каде што можеби се урнал хеликоптерот, додаде портпаролот.

Тие велат дека операцијата за пребарување ќе биде забавена бидејќи наскоро се очекува силен студен фронт со нови врнежи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.