Малолетник нападнат во училишен двор во Карпош

Вчера во 01.00 часот во СВР Скопје, 45-годишната Ј.А. од Скопје пријавила дека на 20.06.2024 околу 21.30 часот во училишен двор на подрачјето на Карпош во Скопје, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетеник, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: