Малолетници се степале во локал на Бит пазар

На 23.05.2024 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 18.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.