Пејачката Тина Тарнер почина на 84-годишна возраст

Пејачката Тина Тарнер почина на 84-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол.

Нејзиниот претставник во соопштението рече: „Тина Тарнер, кралицата на рокенролот, почина денеска на 84-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.