Пожар избувна во централна Грција, се заканува да зафати цистерни со пропан

Голем пожар избувна во средата вечерта во Ливадија, централна Грција, пренесува Е-Катимерини.

Пламените јазици се проширија во градското подрачје и се оддалечени само неколку десетици метри од резервоарите со пропан, а пожарникарите прават напори да го стават под контрола пожарот.

Во областа се испратени околу 40 пожарникари и 16 возила.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.