25-годишна девојка нападната во Градскиот парк во Скопје

Скопската полиција започна потрага по засега непознатиот маж кој ноќеска околу два часот нападнал 25-годишна девојка во Градскиот парк во Скопје, по што ја допирал по телото.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.