ЕКСКЛУЗИВНО: 4 мртви пингвини во центарот на Скопје

 

Што туку добивме ексклузивна вест од центарот на Скопје!

Пронајдени се 4 мртви пингвини, а 7 се борат за живот.

Тие веднаш беа пренесени во ургентниот центар, каде се уште се наоѓаат во критична состојба.

Ладното време и снегот ги дочека неподготвени и нив.

Тие веќе беа посетени од група граѓани кои се загрижени за исходот од целата ситуација.

 

 

Текстот има намена само да ве релаксира и забавува. 🙂

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: