Последни вести

Занимливости

Хит рецепт: урината од бабун го спречува неверството на мажите

Потребно е жената да го купи овој производ и да ги премачка гениталиите со него и од тој момент според зборовите на произведувачите ''мажот никогаш нема да погледне друга жена''…Жените […]

Меѓународен фудбал

Видиќ повторно тренира

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, се врати ви тренажен процес, пренесува Б92, повикувајќи се на пишувањата на англиските медиуми. Српскиот интернационалец, паузираше од почетокот на септември, кога ја обнови […]

Вицотека

Итар Пејо и селаните

Итар Пејо ги сретнува селаните на штрајк и им вика: Итар Пејо: Селани знаете ли што? Селаните: Незнаеме!!! Итар Пејо: Епа чим не знаете немора ни да знаете. И така откако […]

Занимливости

Постер на Мики Маус продаден за 100 илјади долари

Еден од најраните преостанати постери на дизниевиот  лик Мики Маус е продаден за повеќе од 100 илјади долари на наддавање организирано од аукциската куќа Heritage. Ликот на Мики Маус (Mickey […]

Регион

Јанша: Малку недостасува Словенија да пламне

Словенечкиот премиер Јанез Јанша предупреди дека Словенија може да почне да се движи кон „грчкото сценарио“ ако продолжат уличните протести со елементи на насилство, отворено алудирајќи на протестите во Марибор […]

Занимливости

Не можат да ја преболат смртта на својот син, па го чуваат во замрзнувач

Родители од Кина за само 10 години останаа без својата ќерка (15) и син (18) кој починал од леукемија. Скршени од болка, родителите не можеа да си дозволат уште едно […]

Занимливости

Сексуално се задоволувал со јагула – хирурзите морале да му ја вадат на операција

Бизарна сексуална игра можела скапо да чини некој човек од Нов Зеланд, откако тој завршил на итна помош во Окланд.  Пациентот, чиј идентитет останал заштитен, се обидел во својот анус […]

Фото

Секси Ева Лонгорија полугола за насловната на GQ

Поранешната ѕвезда на ТВ серијата “Очајни Домаќинки”, Ева Лонгорија, се разголе за насловната страна на списанието GQ. Актерката ја истакна својата завидна линија, позирајќи заводливо само по градник и гакички. […]