Седеле двајца ненормални на стокатница и едниот…

Си биле двајца ненормални на стокатница и едниот му рекол на другиот:

– Е колку сакам да рипнам.

– Рипни, јас ќе те фатам.

Така и направиле и едниот чекал долe. 

Поминал човек и му го прашал што чека и овој му рекол:

– Еве го чекам другарот да скока да го фатам.

– Ти да не си улаф, ако го фатиш и тебе ќе те отепа.

– Не бе, прво ќе го оставам два три пати да скокне па после ќе го фатам.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.