Ознака: Арсен Венгер

Меѓународен фудбал

Венгер: Играта на Меси „хипнотизира“

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, французинот Арсен Венгер, истакна дека посебно го почитува 25-годишниот аргентинец, и дека е воодушевен од новиот рекорт кој го собори Лионел Меси. Меси на мечот […]

Меѓународен фудбал

Венгер „АКТИВЕН“, ќе испрати понуда за ангажман на Есиен!

Како што пренесуваат англиските медиуми, Арсенал во јануарскиот преоден трансфер-период ќе испрати официјална понуда за фудбалерот кој моментално е на позајмица во Реал Мадрид. Да потсетиме, Арсенал и во текот […]

Меѓународен фудбал

Демба Ба решение за Венгер?

По бурната недела за Арсенал и нивниот стратег Арсен Венгер, англиските медиуми шпекулираат дека решение за Венгер би можел да биде напаѓачот на Њукасл, Демба Ба. Сенегалецот игра одлично оваа […]

Меѓународен фудбал

Венгер одлучи- Се засилуваме во јануари!

Изгледа дека тренерот на Арсенал, французинот Арсен Венгер конечно е решен да се засили вистински во своите редови, откако на тамошните англиски медиуми им откри дека мошне сериозно ќе се […]

Меѓународен фудбал

Арсенал ќе го доведе Матри во своите редови

Според пишувањата на англиските медиуми, тимот на Арсенал, во јануарскиот преоден трансфер-период ќе се обиде да го доведе Матри во своите редови. Матри веќе долго време е во втор план, […]

Меѓународен фудбал

Венгер верува во Росицки

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал верува дека со враќањето на Томаш Росицки играта на Арсенал ќе добие на креативност, французинот смета дека Казорла и Росицки би биле одличен тандем. Томаш […]