Ознака: бегство

Контроверзни фајлови

Груевски на Сејшели. Кој ја лиферуваше видео бомбата?

Во шокантно видео кое синојка беше објавено на повеќе македонски портали се гледа како Груевски се одмара на Сејшелите во една посебно опуштена атмосфера. И се би било во ред […]

Видео

Урнебесно видео: Бегството на Груевски

Дефинитивно едно од појаките видео околу целава призон-брејк ситуација која врти деновиве по социјалните мрежи,овој твитер акаунт го сподели саркастичното видео каде што човек ја преминува контролата од полицајците на […]

Вести

Сител: Албанија и Црна Гора потврдија дека Груевски минал низ нивна територија

Се потврди вечерва маршрутата на Груевски, односно правецот како бегал. „Лицето Никола Груевски на ден 11.11.2018 година, околу 19:11 часот, е регистрирано на територијата на Република Албанија на граничниот премин […]

Вести

Не е јасно како Груевски избегал преку Албанија?

Груевски избегал преку Албанија. Ова е од денеска и официјално потврдено од нивна страна. Никола Груевски на 11.11.2018 година во 19 часот и 11 минути ја напуштил Албанија на граничниот премин […]

Бавча

Еве како избегал Груевски – по изјава на Сашо Тасевски

Сите шпекулираат, нагаѓаат деновиве за тоа како избегал Груевски. Еве една варијанта која кружи низ интернетот… Еве како избегал. Ако ме лаже Изворот, ве лажам и јас. Сабота, утрото во […]

Коментари

Мицковски го нападна неговиот ментор Груевски на Фејсбук

Во статус на Фејсбук Мицковски го нападна довчерашниот ментор, гуру и негов создател Груевски. Непознатиот до кратко време пред конгресот во Валандово (кој што беше наместен токму од менторот и […]

Избор на уредникот

Груевски изрази задоволство од изборот… (видео)

Груевски изрази задоволство од изборот на Специјален јавен обвинител и носењето на законот за СЈО. Исто така изрази задоволство од постигнатиот договор. За Катица рече дека е висок професионалец со […]