Ознака: бизарно

Занимливости

Рекла не за брак со роднина па и ја исекле главата

  Авганистанската полиција уапси двајца мажи за кои има докази дека со нож ја исекле главата на 14 годишно девојче во областа Кундуз. Истрагата покажала дека двајцата мажи се решиле […]

Занимливости

42 години во кома а нејзината мајка никогаш не ја остави

Едварда О`Бара од Мајами на 16 годишна возраст паднала во дијабетичка кома од која никогаш не се разбуди. Нејзините последни зборови упатени до нејзината мајка биле ''никогаш немој да ме […]

Занимливости

Мајка орално го задоволувала наставникот на нејзиното дете за повисока оцена

Дури откако го задоволила орално човекот кој таа мислела дека е наставник на нејзиното дете, тој и соопштил дека всушност и не предава на тоа оделение. Случајот не беше пријавен […]

Занимливости

Алергична е на модерна технологија – Живее во Фарадеев кафез

Во денешниот свет, во кој доминираат мобилните телефони, компјутерите и сите останати можни и неможни електронски уреди, да се биде алергичен на електромагнетно поле би била последната работа која би […]

Занимливости

Бизарно: Лежат во ковчег за да се излечат од лудило

Психолозите постојатно измислуваат секакви нови методи за да бидат чекор пред конкуренцијата, но кинеската психотерапевтска клиника навистина отиде еден чекор пред сите – ако по ништо друго, тогаш барем по […]

Занимливости

Деветгодишно девојче му испрати писмо на возачот кој ја парализираше

Чили Васкез од Тексас неодамна беше прегазена од страна на пијан возач кој ја парализираше и поради тоа беше осуден на 10 години казна затвор. Во писмото таа му напишала: […]