Ознака: Владимир Ѓорчев

Вести

Ѓорчев: Вчера се случија нерегуларни и насилнички избори

Република Македонија во текот на вчерашниот ден ги имаше најнерегуларните и нај недемократските избори во историјата на независна Македонија и никогаш во последниве 27 години немало понасилни избори и немало […]

Вести

Секој бегалец ќе може да донесе неограничен број на семејни членови

Секој кој што ќе дојде во Република Македонија врз основа на промената на Законот која што треба да се направи со клаузулата која што е направена за семејно обединување, значи […]

Вести

Оваа држава првенствено треба да застане зад граѓаните на Македонија, а не зад бегалците

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев во денешното гостување во Телевизија Алфа вели дека доколку се олеснат процедурите за семејно обединување како поддршка на процесот на интеграција, тогаш зборуваме за големи […]

Вести

Одредени политички структури внатре во СДСМ се влезени во агендата за промена на дефиниција на бракот

Во емисијата “Отворено студио” на ТВ Нова гостуваше Владимир Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Мирјана Јовановска како долгогодишен психолог. Тема на разговорот беше “Геј бракови во традиционалното општество” […]

Вести

Ѓорчев: СДСМ даде огромен број на ветувања и сега одеднаш треба да испорачува на сите адреси

Сега имаме една ситуација во која СДСМ одеднаш треба да испорача. Треба да ги испорача и оние ветувања кон странство дека брзо ќе го реши името, од друга страна треба […]

Вести

Мене слободата ми ја дадоа Илинден, НОБ и Уставот, а не Талат Џафери

Господине Џафери вие немате право дискреционо да одлучувате дали на некој пратеник од левата страна, 51 на број ќе му дате процедурално или нема да му дадете, вие имате обврска […]

Вести

Владимир Ѓорчев на Конференција за националните малцинства во Австрија

Во организација на Парламентарното собрание на ОБСЕ денеска и утре во Вилах, Австрија ќе се одржи Конференција за националните малцинства на која ќе учествува пратеникот Владимир Ѓорчев, член на Делегацијата […]