Ознака: вработување

Избор на уредникот

Се прашувате ли како Горан, Александар, Дејан, Кире и Златко станаа Албанци и се вработија

Кога не би било трагично, дефинитино би било комично. Но, за жал криминогените умови на претставниците на власта се почесто ги надминуваат границите на она што досега било познато за […]

Занимливости

Плата од 8.000 до 10.000 евра: Австралија повторно бара работници

Австралија повторно станува ветена земја за жителите на Балканот, посебно за оние кои во своите раце имаат инженерска или диплома од областа на медицината, бидејќи врз основа на списоците објавени […]

Вести

Германија бара работници, висока плата: Еве кои струки се најбарани

Во Германија дополнително се зголеми потребата за квалификувани работници во областа на природно-техничките науки, а недостигот од работна сила во овие области достигна нов рекорд, објави Институтот за германска економија […]

Црна хроника

Им рекла дека работи во владина институција и им земала пари да ги вработи

На 05.10.2018 гoдина во 17:20 часот во Полициска станица Тетово лицата Љ.Ф.(39), К.Ф.(28) и С.Ф.(20) сите од село Слатина пријавиле измама извршена од страна на лице по име А.А. од […]

Вести

Владата бара државен советник за здравство со завршен факултет за историски науки

Владата предводена од СДСМ и Зоран Заев, бара државен советник за здравство, но во посебните услови во огласот е наведено дека истиот треба да има завршено факултет за историски науки, […]

Вести

МВР вработува нови 500 полицајци, веќе обучените се уште чекаат договори за работа

34 полицајци со завршена обука, бараат од министерот Спасовски да ги вработи во МВР како што ветил. Од март 2016  чекаат договор за работа. Министерството им соопштило дека нема доволно […]