Ознака: ЕП 2016

Меѓународен фудбал

НЕЗГОДЕН МОМЕНТ: Французите подготвија победнички автобус и си го вратија назад

Французите, репрезентативците и навивачите, вчера очекуваа лесна победа и триумф над Португалија во финалето од Европското првенство.Големата самодоверба на „Триколорите“, како и фактот дека играат пред своја публика не беа […]

Меѓународен фудбал

ПОРТУГАЛИЈА е новиот шампион на Европа!

Фудбалската репрезентација на Португалија е нов европски првак, откако во големото финале на „Стад д’ Франс“ по продолженија ја совлада домашната селекција на Франција со 1-0. Стрелец на победничкиот гол […]

Меѓународен фудбал

Вечерва ФИНАЛЕ: Франција и Португалија во решавачка битка за трофејот на ЕУРО 2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство.Французите беа европски прваци во 1984 […]

Меѓународен фудбал

ВИДЕО: Северна Ирска со АВТОГОЛ го испрати Велс во четвртфинале

Репрезентацијата на Велс е вториот четвртфиналист на Европското првенство во Франција, откако минимално во 1/8-финалето ја совладаа Северна Ирска.После Полска, која беше подобра од Швајцарија на пенали, пласман меѓу осумте […]

Меѓународен фудбал

ЕП 2016: Хрватска ја порази Шпанија, еве каква е состојбата

Репрезентацијата на Хрватска синоќа во Бордо, во натпревар од 3.коло од групната фаза со пресврт славеше победа над актуелниот шампион Шпанија со 2:1 и го освои 1.место во Д групата […]

Меѓународен фудбал

Дисциплинска постапка против Хрватска за нереди и за расизам

Очекувано, УЕФА и службено поведе дисциплинска постапка против Хрватска поради нередите на хулиганите на натпреварот против Чешка.Дисциплинската комисија објави дека Хрватскиот фудбалски сојуз се терети за фрлање на пиротехнички средства […]

Меѓународен фудбал

Русите се пофалија со знамиња-„трофеи“ од претепаните навивачи: меѓу нив и албанското

После Марсеј каде нехумано ги претепаа Англичаните, го продолжија ловот против нив и во Лил.Таму Англичаните се здружиле со Велшаните против Русите. Сепак, повторно бегале од истренираните руски хулигани, кои […]

Меѓународен фудбал

ЕП 2016: Тензичен натпревар меѓу Хрватска и Чешка

Репрезентацијата на Чешка успеа да остане непоразена во дуелот од 2.коло од Д групата на Европското првенство откако со Хрватска одигра нерешено 2:2, иако Хрватите водеа со 2:0 по 60 […]