Ознака: карлеуша

Сцена

Направиле свадба на векот: Видео од првата свадба на Карлеуша

Поминаа 13 години откако пејачката Јелена Карлеуша се заколнала на вечна љубов со Бојан Кариќ.Но, многу брзо после тоа тие се развеле. Сопружниците биле во брак 4 месеци, а нивната […]

Сцена

Оваа фотографија на Карлеуша собра над 50.000 лајкови

Новата фотографија која пејачката Јелена Карлеуша ја објави на социјалните мрежи за рекордно време собра 50.000 лајкови.Селфито во лифт собра и над 120 коментари. Што ќе кажете за нејзиниот изглед? […]

Сцена

Прв пат кажува пред јавноста- Карлеуша била жртва на насилство

Последните година дена регионот ја потресоа видео снимки од врсничко насилство во училиштата ширум Србија, а Јелена Карлеуша реши да ги поддржи во борбата против тоа и да открие нешто […]

Сцена

Карлеуша направила голем скандал во „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Јелена Карлеуша дошла на снимањето „Ѕвездите на Гранд“ и пред влегување во студиото направила скандал.Имено, таа почнала да го напаѓа директорот на продукцијата, а потоа и пејачката Лепа Брена. […]

Сцена

Карлеуша доживеа незгода сред сцена!

Снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ наеднаш е прекинато зошто Јелена Карлеуша доживеала незгода и среде емисија побара помош.Имено, на пејачката и се случи неверојатна ситуација. Члеката на жирито играше па […]

Сцена

Сопругот на Карлеуша бил фатен со струмичката манекенка Марија Андоновска?

Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша, фатен на дело од турските папараци во Истанбул со атрактивна бринета која веројатно е македонска манекенка, е насловот кој деновиве ја потресе српската јавност. […]

Занимливости

Видео: Карлеуша дрско навреди натпреварувачка, но таа и врати на најдобар можен начин!

Карлеуша дрско го искритикува настанот на младата Адријана. Познато е дека Карлеуша знае да биде дрска, но овој пат беше навистина сурова.  „Ти дадов „да“ за да не те гледам. Пристојно […]