Ознака: Кристијано Роналдо

Сцена

Роналдо на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа […]

Меѓународен фудбал

Роналдо осуден- Колкава е неговата казна?

Фудбалерот на Реал Мадрид и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, е осуден на условна казна затвор од две години и ќе плати казна од 18,8 милиони евра поради затајување на […]

Сцена

Еве како е украсен домот на Роналдо за Божиќ

По повод новогодишните и божиќните празници, Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез, објавија фотографии на социјалните мрежи од своето семејство.Ова е прва слика од нив шестмина како семејства во предпразничната атмосфера […]

Сцена

Роналдо во живо на фановите им го соопшти името на ќерката

Кристијано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете.Неговата девојка Георгина Родригез која е во […]

Сцена

Имав секс со Роналдо, а потоа ми даде 300 евра за такси

Само еден ден по добивањето на златната топка Кристијано Роналдо се најде на удар од таблоидите.Португалскиот магазин „TV Guide“ вчера излезе со насловна страна на која пишува дека Роналдо ја […]

Сцена

На секси водителката на ФИФА и падна фустанот: Роналдо срамежливо замижa, неговата девојка полуде

Водителката на ФИФА  Лејла Ана Ли на вчерашното доделување на фудбалските награди се појави во толку провокативен фустан од кои фудбалерите останаа со подзинати усти.Водителката која покрај најпознатите фудбалери успеа […]

Меѓународен фудбал

Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби наградата „ФИФА Бест“, која ја доделува Светската фудбалска федерација (ФИФА) заедно со […]

Сцена

Роналдо на поранешниот соиграч му “намести“ вистинска убавица

Роналдо ги запознал на една забава, после која на социјалните мрежи покажуваат дека меѓу нив има искри.Кристијано Роналдо како Купидон! Да, Португалецот баш се најде во таа улога и на […]