Ознака: кулинарство

Кулинарство

Кето диета: Пет вкусни рецепти за ручек

Кето диетата, односно начин на исхрана, подразбира намалување или целосно исклучување на јаглехидратите од вашето мени. Целта на ваквиот начин на исхрана е по одреден период вашето тело да се […]

Кулинарство

Слатко летно освежување: Направете сорбет од вишни со само три состојки

Иако домашниот сладолед е омилен помеѓу летните десерти, вкусните сорбети полека го преземаат водството бидејќи се помалку калорични и полесни за припрема. Еден таков е и сорбетот од вишни од […]

Кулинарство

Вкусно и здраво слатко задоволство што можете да го јадете без грижа на совест

Во потрага по здрав десерт наидовме на овој рецепт кој веруваме дека ќе ви се допадне. Подготовката е лесна и брза и не одзема многу време. Во продолжение прочитајте како […]

Кулинарство

Брзи лазањи со тортиљи – рецепт во кој нема место за грешка

Сакате лазањи, но целиот хаос кој го правите во кујната не ви изгледа како премногу привлечна идеја? Воопшто не ве обвинуваме. Оригиналниот рецепт подразбира подготовка и на бешамел сос кој […]

Кулинарство

Полнети солени палачинки: Брз и едноставен рецепт кој ќе ги задоволи сите сетила

За припрема на овој рецепт не ви е потребно многу време, но ни пари. Полнетите солени палачинки се многу вкусни, а еве како да ги припремите. За припрема на тестото […]