Ознака: Леброн Џејмс

Кошарка

Видео: Коби Брајант со „ЛЕКЦИЈА“ за Леброн Џејмс

Екстра-реакција на кошаркарскиот супериор – Коби Брајант, имено на натпреварот помеѓу Источната и Западната конференција, неверојатниот Коби Брајант му ја украде топката на Леброн Џејмс на неверојатен начин, всушност ова […]

Кошарка

Џејмс: Доколку сакам, можам да бидам најдобар поентер на НБА лигата, но не сакам

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс, тврди дека доколку би сакал, би можел да поентира многу повеќе, но не сака. Џејмс го предводеше Мајами до убедлива победа […]

Кошарка

Леброн Џејмс: Се ми се врти во главата

Најдобриот кошаркар на Оклахома Сити, Кевин Дурант, одаде чест на жртвите од масакрот во основното училиште во Конектикут. Америка е во шок по последните настани, а покрај на социјалните мрежи, […]

Кошарка

Леброн Џејмс: Над оваа екипа има облак, не играме добро во одбраната!

Леброн Џејмс уште еднаш се осврна на проблемите кои го мачат тимот на Мајами Хит во досегашниот тек од НБА-сезоната. Без оглед на тоа што актуелните прваци изгубија два натпревари […]

Кошарка

Леброн Џејмс спортист на годината

Американскиот магазин „Спортс Илустрејтед“ го прогласи Леброн Џејмс за спортист на годината. Џејмс наградата ја доби во година кога Мајами беше предводен токму од него во освојување на титулата во […]

Кошарка

Фото/Видео: Леброн Џејмс ги поздрави ослободените хрватски генерали?

Супер интересна приказна и неверојатна видео снимка стигнува од САД. Главни актери се Леброн Џејмс и ослободените хрватски генерали Анте Готовина и Младен Маркач. Се започна кога еден Хрват му […]