Ознака: лејкерс

Кошарка

Мајами на 10 победи од апсолутниот рекорд на ЛА Лејкерс

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа 11 натпревари, Мајами ја забележа 23-та последовна победа и од апсолутниот рекорд на ЛА Лејкерс ги делат уште десет победи.Мајами надополни негатива од […]

Кошарка

Леброн побрз од сирената, Лејкерси се вратија од -25

 Кошаркарите на Мајами Хит ја продолжија победничката серија во НБА лигата, откако во драматична завршница го совладаа Орландо со 97:96.Дуелот на екипите од Флорида го реши Леброн Џејмс, кој победничките […]

Кошарка

Лејкерси паднаа во Денвер

 Четири натпревари се одиграа во НБА лигата, во ноќта помеѓу понеделникот и вторникот, во нив победи забележаа екипите на Денвер, Бостон, Атланта и Вашингтон.Кошаркарите на Денвер со победата во дербито […]

Кошарка

Кливленд ја продолжи агонијата на Лејкерси

Нема крај на агонијата во која се наоѓаат ЛА Лејкерс, екипата од Калифорнија против Кливленд го забележа 13-от пораз во 22-oт натпревар сезонава. Кливленд, еден од најлошите тимови во Источната […]