Ознака: локални избори

Вести

Мицкоски со големи проблеми во Штип – Илчо Захариев одбил да биде кандидиран!

Мицкоски со големи проблеми во Штип – Илчо Захариев одбил да биде кандидиран! Медиа.мк извести дека: Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена […]

Вести

Ѓорчев: Вчера се случија нерегуларни и насилнички избори

Република Македонија во текот на вчерашниот ден ги имаше најнерегуларните и нај недемократските избори во историјата на независна Македонија и никогаш во последниве 27 години немало понасилни избори и немало […]

Вести

Избирачката комисија фотографирала гласачко ливче на старо лице

Изборни нерегуларности и прекршувања го одбележаа и вчерашниот ден. На предизборниот молк, гласаа затвореници, стари и изнемоштени лица.На 28.10.2017 година во 12:17 часот во Полициска станица Кисела Вода се јавил […]

Вести

ИЗБОРЕН МОЛК: Гласаат затворениците, раселените и немоќните лица

На полноќ заврши изборната кампања за вториот круг од локалните избори што ќе се одржат утре и започна изборниот молк.Денеска, ден пред изборите, своето право на глас можат да го […]

Вести

Трајковски: Со гласање за број 13 ќе изберете реализација на 470 нови проекти во Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Гази Баба и актуелен градоначалник, Тони Трајковски, ги повика сограѓаните од неговата општина во недела масовно да излезат на гласање. Тој потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела.Гласањето во недела, на 29 октомври, почнува во седум и ќе трае до […]