Ознака: лубеница

Видео

ЌЕ СЕ ВООДУШЕВИТЕ! Трик со лубеница кој морате што поскоро да го пробате

Познатиот блогер Марк Робер, повторно пронашол начин да не воодушеви, а не изоставил ниту видео-туторијал за да ни покаже како да го изведеме овој трик.Искористете ја сезоната на лубениците и […]

Живот

КОРИСЕН ТРИК: Како да одберете зрела и блага лубеница?

Погледнете ги советите за избор на совршена и слатка лубеница.Стручњаците велат дека се повкусни лубениците кои имаат симетричен облик. Пуцкав звук упатува на зрелост, но ако до вас допира одек […]

Видео

ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО ЈА СЕЧЕМЕ ЛУБЕНИЦАТА: „Како порано не ми текна на ова…“

Сечењето лубеница стана активност која многумина баш и не ја сакаат поради повеќе причини.Вообичаената техника којашто се користи кај нас е лубеницата да се исече на кришки, а потоа со […]