Ознака: манчестер

Вести Свет

Во Манчестер избодени три лица, напаѓачот приведен

Како што пренесуваат британските медиуми маж на сред улица во Манчестер избодел најмалку три лица. Нападот се случил на станицата Викторија во Манчестер, а напаѓачот извикувал „Алах Акбар“ додека полицијата […]

Вести

Британската полиција денеска уапсила уште едно лице во врска со нападат во Манчестер

Британската полиција денеска соопшти дека уапсила уште едно лице во врска со нападот на концерот на пејачката Аријана Гранде во Манчестер на 22 мај, при што загинаа 22 лица.Со најновото […]

Вести

Ослободени тројца мажи кои се уапсени по нападот во Манчестер

Британската полиција соопшти дека се ослободени тројца мажи кои се уапсени по нападот во Манчестер, во кој загинаа 22 лица.Полицијата уапси најмалку 16 луѓе во текот на истрагата, која се […]

Вести

Терористот од Манчестер пред нападот и се јавил на мајка си – Еве што и рекол

Салман Абеди, лицето кое го изврши терористичкиот напад во Манчестер, колку часа пред нападот и се јавил на својата мајка и и рекол „Прости ми“, соопштува портпаролот на либиските антитерористички […]

Вести

Кралицата Елизабета Втора во посетa на повредените во Манчестер

Кралицата Елизабета Втора денеска ги посети повредените од терористичкиот напад во Манчестер во Детската клиника во Манчестер.Како што пишуваат британските медиуми, таа разговарала со дел од пациентите во болницата во […]

Црна хроника

Мајката на најмладата жртва на нападот во Манчестер е во кома и не знае за смртта на својата ќерка

Меѓу жртвите на терористичкиот напад во Манчестер е и осумгодишната Сафи Роуз Русос, чија мајка е тешко повредена.Таа се уште не знае дека нејзината ќерка загинала. Со нив на концертот […]

Вести

Евакуација на колеџ во Манчестер поради опасност од бомба!

Во јужниот дел на Манчестер евакуиран е колеџ, а натаму се движат и припадници на војската, јавуваат британските меидуми.Засега не се познати околностите, а британските весници јавуваат дека во тек […]

Вести

Бомбата во Манчестер е истата која била користена во Париз и Брисел

Висок претставник на Соединетите Американски Држави изјави дека експлозивот кој бил користен во Манчестер Арена е истиот кој бил користен во нападите во Париз и Брисел, пренесува Гардијан.Републиканецот Мајк Мекол, […]