Ознака: мускули

Занимливости

На прв поглед не се знае дали е жена или маж: Ова е мускулестата Наталија која 13 години крева екстремна тежина

Наталија Кузнетсова има 27 години. Таа е професионален бодибилдер закитен со многубројни титули и срушени рекорди. Тренира од својата 14-та година, а нејзиниот изглед е доказ за нејзината опсесија со […]

Занимливости

Поради поголеми мускули ризикува да остане парализиран засекогаш

Поранешен руски војник кој вбризгува масло во рацете за да тие бидат што поголеми, стана познат ширум светот.Кирил Тересин (21) има раце со обем од 24 инчи, а експертите сметаат […]

Живот

Колку често треба да вежбате за да забележите дефинирани мускули?

“По колку недели вежбање можам да очекувам да забележам јасно дефинирани мускули на своето тело?” – ова е најчесто поставувано прашање кога започнувате со вежбање. Секако дека тоа првенствено зависи […]

Живот

Сега повеќе немате причина да не вежбате: Вежба која го затегнува целото тело, а потребен ви е само- ѕид!

Доколку  ви  се смачи  од изговорите кои  си  ги  давате себе си  за да не вежбате-  ова ќе ви  се допадне.Ви претставуваме кратко  видео од шест  различни  вежби со кои  […]

Живот

Оваа феноменална купка ги симнува килограмите,ја подобрува циркулацијата и ги зајакнува нервите и мускулите,а се што ви треба е ОВАА ефтина состојка

Погледнете која купка е здрава за вашето тело и како да ја направите.Лековито и природно,со долга традиција позади себе.Многу култури користат горка сол веќе со милениуми,поради големите предности во отстранувањето […]

Живот

Минута дневно од оваа вежба ќе ви ги донесе стомачните од соништата! А уште ако ја правите десет минути…

Колку и да ви се чини напорна оваа вежба, воопшто не е така. Но секако, обратете внимание на правилното дишење.Во видеото е детално прикажан целиот тренинг, како и траењето на […]

Видео

ШВАРЦИ КОНЕЧНО ОТКРИВА: Како да ги напумпате мускулите без одење во теретана-ВИДЕО

Арнолд Шварценегер уште еднаш ни покажа дека е најсилниот човек на светот, демонстрирајќи дека и хуморот му е силна страна.Имено, во видеото наменето за фановите, Шварци конечно ја открива тајната […]