Ознака: обама

Вести

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција Познато е дека Фејсбук и Твитер одамна си ги поставуваат правилата за објавување како што им одговара […]

Вести

Огромно економско поместување во САД, 36 милиони американци останаа без работа поради КОРОНА ВИРУСОТ, но се појави и нова афера наречена ОБАМАГЕЈТ

Огромно економско поместување во САД, 36 милиони американци останаа без работа поради КОРОНА ВИРУСОТ, но се појави и нова афера наречена ОБАМАГЕЈТ Само претходната недела донесе губиток од 3 милиони […]

Вести

Декласифицирани документи: Бин Ладен заговарал вовлекување на САД во „криза“ со тоа што ќе го направи Бајден претседател.

Декласифицирани документи: Бин Ладен заговарал вовлекување на САД во „криза“ со тоа што ќе го направи Бајден претседател. Декласифицирани документи што беа пронајдени во куќата на основачот на Ал-Каеда, Осама […]

Вести

Републиканците ќе мора да го расчистуваат политичкиот хаос во Македонија создаден од администрацијата на Обама

Во текст објавен во водечкото американско десничарско списание „Нешнл Ривју“ се вели дека Македонија може лесно да стане една од земјите во кои администрацијата во заминување на претседателот Барак Обама предизвикала политички […]

Вести

Хилари Клинтон во НОВ СКАНДАЛ: примила таен документ дека администрацијата на Обама активно ја поддржувала Ал Каеда

Извештајот што го добила Клинтон потврдувал дека Ал Каеда во Ирак говорела преку Мухамед Ал Аднани, кој сега е портпарол на ИД, исто така позната и како ИСИС. Западните и […]

Вести

Гори Белата куќа, Обама евакуиран

Поради чадот, за кој се претпоставува дека избил заради проблеми во инсталацијата, било евакуирано западното крило на Белата куќа, во кое се наоѓа кабинетот на американскиот претседател- пишува порталот Точка. […]