Ознака: одлука

Вести

Дали ќе се стопира Референдумот – денес решава Уставен

На седницата која утрово ќе ја одржи Уставниот суд ќе зависи судбината на Референдумот за Договорот со Грција, кој е закажан за десетина дена. Девет уставни судии денес ќе расправаат […]

Вести

Денеска можна одлука за референдумот

Ќе биде ли денеска распишан редерендум за името ќе се знае по редовната понеделничка средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи. Јавноста ја очекува и […]

Сцена

Гоца Тржан: Лена донесе сериозна одлука, не можам ништо да направам

Ќерката на познатата пејачка Гоца Тржан ја изненади јавноста откако извор близок до семејството откри детали од нивниот приватен живот. Станува збор за малолетната ќерка на Тржан за која најблиските […]

Вести

Трамп следната недела ќе одлучи дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, пренесоа светските агенции.Изненадувачкото соопштение на Трамп, што […]

Вести

Одлуката за изборот на Талат Џафери објавена во службен весник

Одлуката за изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието е  објавена во службен весник.    Одлуката за избор на Талаат Џафери во службениот весник е со потпис на заменик […]

Вести

Професори, интелектуалци, аналитичари и граѓани: Државничка одлука на Иванов во согласност со Уставот, против туѓи платформи

Вистински чувар на суверенитетот, унитарноста и идентитетот на државата. Со ваков претседател ќе ги оствариме сите цели ќе ја сочуваме татковината. Ова е ставот на експертите, интелектуалците и граѓаните во […]

Вести

Ахмети повторно ја одлага одлуката дали ќе биде власт или опозиција

Али Ахмети најверојатно повторно ја одлага одлуката дали ќе биде власт или опозиција за денеска иако од ДУИ во петокот и официјално ја најавија за денеска, како и продолжување на […]