Ознака: Пато

Меѓународен фудбал

Пато одлучи – продолжува во Коринтианс!

Според последните информации од Бразил, напаѓачот на Милан практично го договорил трансферот во Коринтианс. Според тоа како стојат работите, останува уште двата клуба да го официјализираат овој трансфер. Веќе нема […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо си одат, доаѓаат Балотели и Пасторе

Тренерот на екипата на Милан, Масимилијано Алегри изјави дека доколку во случај да Милан ги продаде Пато и Робињо, потпретседателот на Милан, Адријано Галијани мора да биде спремен да доведе […]

Меѓународен фудбал

Силва: Пато сигурно си заминува, Робињо се предомислува

Поранешниот дефанзивец на Милан изјави дека Робињо сеуште не одлучил дали ќе го напушти клубот иако не е среќен како од првиот ден кога стигна на „Сан Сиро“ додека случајот […]

Меѓународен фудбал

Галијани: Робињо и Пато си заминуваат…

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани призна дека понудите за Пато и Робињо пристигнале и дека Бразилците во јануарскиот преоден трансфер-период најверојатно ќе го напуштат клубот. Конечно стигна потврда од екипата […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо дефинитивно си заминуваат, Милан го купува Балотели!

Според неофицијалните информации кои ги пренесуваат италијанските медиуми се вели дека бразилскиот тандем во нападот Пато-Робињо дефинитивно си заминуваат од клубот, а се наведува дека Милан замена за нив гледа […]

Меѓународен фудбал

Коринтианс нуди 15 милиони евра за Пато

Бразилскиот клуб понуди 15 милиони евра за напаѓачот на Милан, Алесандре Пато, како што пренесуваат медиумите во Италија. Според известувањата на медиумите, актуелниот освојувач на светското клубско првенство, екипата на […]