Ознака: пожар

Вести

Пожар ја зафати шумата кај Дебриште

Пожар зафати трева и нискостеблеста шума кај селото Дебриште, росоманско. Илчо Богевски, командир на територијалната противпожарна единица од Кавадарци, информира дека гори површина од околу пет хектари.Кавадаречките пожарникари се на […]

Балкан

Запалена православната црква во центарот на Сараево

Дел од православната црвка Преображение Господово во строгиот центар на Сараево била запалена утрово, откако низ прозор била фрлена запалива материја, објавија Независни новини.Парохот Јадран Даниловиќ изјави дека тој и […]

Вести

Опожарен стан во Аеродром

Пет возила на против пожарната единица од Скопје вечерва интервенираа на пожар во стан на улица ‚‚Владимир Комаров“.Според информации од екипите кои биле на терен, повозрасна жена пожарот најверојатно го […]

Вести

Турист запалил тоалетна хартија и предизвикал ОГНЕНА СТИХИЈА!

Шпанските власти соопштиле дека денес на канарскиот остров Ла Палма се раширил пожар, кој го предизвикал германец, откако ја запалил тоалетната хартија која ја употребил.Огнената стихија умиштила измеѓу 3500 и […]

Црна хроника

Избувна пожар во кавадаречко: Екипите на терен

Пожар избувна дoцна попладнево на висорамнината Витачево, кавадаречко.Како што соопшти Петко Ристовски од Подружницата на ЈП „Македонски шуми”, горат трева и нискостеблеста шума, а пожарот се проширува од месноста Моклиште кон […]