Ознака: пожар

Црна хроника

Стан изгоре во пожар во Чаир

Стан изгоре во пожар во Чаир. Три противпожарни возила учествувале во гаснењето на пожарот и едно специјално возило со скали, пренесоа медиумите.Денеска околку пладне избувна голем пожар во населбата Чаир […]

Вести

Пронајдено изгорено женско тело во Кичево!

Жена почина откако нејзиното тело било запалено во близина на „Китино кале“ во Кичево.Женското тело како гори го видел случаен минувач вчера околу 15:50 часот по што интервенирала Територијалната противпожарна […]

Балкан

Вонредна состојба на Тасос, неколкумина повредени при гаснењето на големите пожари

Четворица пожарникари и повеќе цивили се повредени при гаснењето на пожарите на островот Тасос.Вo Грција е вонредна состојба за тој регион, а се прогласува за една посебна причина. Во гаснењето […]

Црна хроника

Граѓаните забележале пожар и слушнале експлозија: Исчезнатиот авион завршил во…

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром.СВР Велес примиле телефонска пријава од граѓанин дека слушнал експлозија во близина на с.Кожле. Од страна на Алфа […]

Црна хроника

Мигрант изгорел во пожар откако се обидел да ја запали сопругата

Во пожар што денеска избувна во еден германски мигрантски центар, загина еден  бегалец кој се обиде да ја запали сопругата, соопшти полицијата.Инцидентот се случи во Ридешајм на Рајна, централна Германија. […]

Балкан

За влакно избегната трагедија во семејството Павловски: Баба си го спаси 2-годишниот внук од пожар!

Семејството Павловски од Нов Белград вчера имаше среќа да се спаси од огнената стихија која во еден момент ја проголта терасата и дневната соба од станот на седмиот кат на […]

Црна хроника

Локализиран е пожарот кај браната „Паљурци“ кај Богданци

Локализиран е пожарот што претпладнево ги зафати ридовите и околината на браната „Паљурци“ кај Богданци.Пожарот се појави во близина на регионалниот пат Гевгелија-Дојран непосредно до приватниот рибник. Од ТППЕ Гевгелија […]