Ознака: пожар

Вести

Голем пожар во центарот на Струга, зафатени повеќе куќи!

Повеќе од пет куќи се зафатени попладнево во пожар во центарот на Струга, позади хотелот „Београд“. Засега нема информации за настрадани лица во пожарот, ниту за причините за негово избувнување.Екипи на […]

Црна хроника

ПОЖАР се шири кај СЦ „Борис Трајковски“, горат дрвја и трева

Пожар избувна на кејот на реката Вардар, во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“.Огнот зафатил голема површина со сува трева и дрвја и истиот се проширува. Против пожарни екипи интервенираат […]

Вести

СВР Скопје започнува со кампањата „Лето без пожари“

Одделението за превенција во СВР Скопје денеска на Средно Водно, на потегот Жицница-Милениумски крст, ќе започне со реализација на Кампањата „Лето без пожари“.Основна цел е превентивно делување во насока на […]

Живот

Секогаш носела ДОЛГИ РАКАВИ: Кога за прв пат ѝ ги виделе рацете на матурската прослава, сите ЗАНЕМЕЛЕ!

Пред две години, Кајли Брукбанк била во својот дом. Тинејџерката не насетила дека во куќата тече плин и  запалила  свеќа. Во  експлозијата се здобила со тешки изгореници и  едвај преживеала. На […]

Црна хроника

Најмалку 13 деца загинаа во пожар во училиште во Мјанмар

Најмалку 13 деца загинаа во пожар којшто рано во вторник избувна во едно исламско училиште во Јангун во Мјанмар, а властите велат дека најверојатно се работи за несреќен случај, а […]

Црна хроника

Шест деца загинаа во пожар во Германија

Седум лица, од кои шест се деца, загинаа во неделата во пожар кој избувна во станбена зграда на југот од Германија, соопшти локалната полиција.Пожарот избувнал во раните претпладневни часови во […]

Црна хроника

“Напушени“ браќа славејќи седмица на лото, ја “кренале“ куќата во воздух

Двајца браќа од Канзас, за кои полицијата тврди дека прославувале лото добивка од 75 илјади долари, купиле марихуана и метамфетамин кристал и случајно куќата “ја кренале“ во воздух. Експлозијата го […]