Ознака: пожар

Вести

ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Огнот се прошири во близина на базата на НАТО!

Огромен пожар се разгоре до базата на НАТО во округот Буч, кај Измир на западот на Турција, а локалните медиуми јавуваат дека властите се сомневаат дека тој е подметнат.Огнената стихија […]

Вести

Голем пожар беснее во близина на Лос Анџелес

Над 1.600 пожарникари се обидуваат да стават под контрола голем пожар, поради кој неколку стотици луѓе ги напуштиле кањоните северно од американскиот град Лос Анџелес, кои се зафатени од суша.Засега […]

Црна хроника

Драматично во Росоман: Се запали гнездо на штркови, дел остана без струја

Поради запалено гнездо на штркови на бетонски столб вечерва во Росоман, биле запалени и дел од каблите по што била исклучена електричната енергија во еден дел, за да не дојде […]

Црна хроника

ФОТО: Гори автомобил во Кисела Вода!

Автомобил марка „Фолксфаген поло“ денеска попладне се запалил на паркинг во Скопје, на улица „Пушкинова“ во населбата Кисела Вода.Автомобилот се запалил околу 19:45 часот, а возило на противпожарна единица веднаш […]

Црна хроника

Голем пожар во кумановското село Доброшане, штетата е огромна

Помошни објекти и сточна храна изгореле во пожарот што се случи вчера во атарот на кумановското село Доброшане кај регионалниот пат Куманово – Свети Николе, информираа денеска од кумановската територијална […]

Црна хроника

Стара електрична инсталација е причина за пожарот во Струга

Стара електрична инсталација е причина за пожарот во кој во петокот изгореа пет куќи во сокачето „Нико Нестор“ во центарот на Струга.Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски потврди дека по […]

Вести

Целосно е изгаснат пожарот во Струга

Целосно е изгаснат пожарот во кој денеска напладне изгореа пет куќи во старото градско јадро, во центарот на Струга.Командирот на Противпожарната единица во Струга Минир Мамуди информира дека екипи се […]