Ознака: Радамел Фалкао

Меѓународен фудбал

Марио Гомез во Атлетико Мадрид

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека екипата на Атлетико Мадрид пронајде замена за Радамел Фалкао, за кого се поизвесно е дека ќе го напушти Атлетико Мадрид уште во наредниот трансфер-период. Повредите […]

Меѓународен фудбал

Фалкао: Каков Реал, борбата за титулата ќе се води меѓу нас и Барса

Напаѓачот на екипата на Атлетико Мадрид смета дека борбата за титулата во шпанскиот шампионат ќе се води меѓу неговиот тим и Барселона. Помалиот клуб од шпанската престолнина во претходната сезона […]

Меѓународен фудбал

100 милиони фунти на располагање за трансфери во Челзи

Роман Абрамович не отстапува, по испаѓањето од Лигата на Шампионите како и неуспехот против Коринтианс, Русинот спреми нови 100 милиони фунти за преодниот трансфер период. Познати се и метите кон […]

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид бира – Фалкао или Нејмар

Реал Мадрид има големи планови за во летниот трансфер-период, во план е целосна реорганизација на тимот. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, најави дека на лето дури седум фудбалери ќе […]

Меѓународен фудбал

Фалкао и Волкот прва мета на Челзи

Роман Абрамович не се откажува, јануарскиот преоден-трансфер период ќе биде прилика да додатно го засили својот тим и створи екипа која во наредниот период ќе претставува сериозен натпреварувач на фудбалската […]

Меѓународен фудбал

Фалкао – решение за Јуве?!

Легендата на Јувентус Марко Тардели смета дека одличниот Колумбиец би бил идеално решение и засилување за Јувентус кој би направил од оваа екипа токму таква екипа каква што посакува Антонио […]

Меѓународен фудбал

Атлетико призна: Фалкао сака нов предизвик

Говорејќи околу еден од најдобрите напаѓачи во светот, Радамел Фалкао, претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо, признава дека Фалкао има желба да се докажува во некоја од останатите европски лиги. […]

Фото

Фото/Видео: Девојката на Фалкао, моделот Наталиа Велез

Ви ја претставуваме поубавата половина на Радамел Фалкао, напаѓачот на екипата на Атлетико Мадрид, најбараниот фудбалер на трансфер-пазарот во моментов, Наталиа Велез, колумбискиот модел.