Ознака: Република Македонија

Балкан Вести

Национален интерес за Бугарија е стабилен и безбеден сосед, вели Захариева

Во однос на Република Македонија од национален интерес за Бугарија е да имаме стабилен и безбеден сосед, а државата ќе биде таква, кога ќе стане членка на НАТО и ЕУ, […]

Македонија

Иванов: На 30-ти септември со негласање, тивкото мнозинство донесе гласна одлука

„Кога сте подготвени едно прашање да решите по секоја цена, тогаш цената е највисока. Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, бидејќи […]

Вести

Во 18:00 започнува централниот протест пред Собрание на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА!!

И денеска продолжуваат протестите на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА пред Собранието на РМ. Тие како што е известено траат во континуитет со централен дневен собир кој се случува во 18:00 часот. 

Избор на уредникот

Никола Димитров – Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите

Проследете што Никола Димитров напиша сам за себе – Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите… Малку е забегана работава во нашава држава на сите полиња. Но, што […]

Македонија

МАКЕДОНИУМ со отворено писмо до Иванов

Почитуван Претседателе на Република Македонија господине Ѓорге Иванов Семакедонскиот Национален Совет – Македониум, согласно активностите кои ги спроведува, во консултација со проф. др. Игор Јанев, по однос на прашањето на […]

Вести Свет

За кралицата Елизабета сме само Република Македонија

Нејзиното Височество кралицата Елизабета ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот Твитер профил на кралското семејство. “Кралицата ги прими акредитивните писма од […]