Ознака: роналдо

Сцена

Нема да верувате со колку девојки спиел Роналдо досега!

Кристијано Роналдо сигорно е еден од најдобрите фудбалери во историјата на овој спорт.Има полна соба трофеи, но и вистинска колекција убави девојки. Од Марче Ромеро, Карина Бачи, Мирела Грисалес, преку […]

Видео

Видео: Што правеше Роналдо додека чекаше на клупата за резерви!

Дури и кога не игра Роналдо повторно е во центарот на вниманието. Покрај тоа што играше само 15 тина минути ЦР7 е голема ѕвезда, па медиумите од Шпанија внимателно го следат и […]

Сцена

Девојката на Роналдо позираше со трудничкото стомаче и го откри полот на бебето

Георгина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, објави фотографија која ја потврди веста за бременоста.После шпекулациите за нејзината бременост, 23-годишната Георгина реши да ја открие убавата вест со фотосесија за магазинот […]

Сцена

ВРИЕ ПОЛИЦИЈА: Што се случува на јахтата на Роналдо?

Вооружени цариници и специјални агенти денес се забележани на јахтата на Роналдо на која фудбалерот веќе неколку денови се одмора заедно со својада девојка и семејство.Ѕвездата на Реал Мадрид веќе […]

Видео

Видео: Кристијано Роналдо го запозна својот двојник!

По  реваншот на четвртфиналето на Лигата на шампиони против Галатасарај, најдобриот играч на Реал Мадрид се состана со турскиот Гокмен Авдоџан, кој стана познат поради сличноста со него. Средбата се […]

Фото

Фото: Кристијано Роналдо е геј!

На официјалната Фејсбук страна на познатиот светски фудбалер Кристијано Роналдо се појави фотографија на која имало натпис „Јас сум геј“! Фотографијата за кратко време била отсранета од Фејсбук страната на […]

Меѓународен фудбал

Роналдо се надева дека Јунајтед ќе ги загуби сите натпревари

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдо, бурно реагираше на коментарите на Алекс Фергусон, кои се однесуваа на неговата тежина и фудбалските квалитети.Менаџерот на Манчестер Јунајтед изјави дека […]