Ознака: Свети Николе

Вести

Нови 8 заболени во “Мода” во Свети Николе, вкупно 53 досега

Осум новозаразени во светниколска Мода, покажаа резултатите, кои се пристигнати до утринава, со што скринигот кој си го направи оваа компанија покажа дека вкупниот број на заразени до сега изнесува […]

Вести

Застрашувачки бројки од Свети Николе, за само една недела над 100 нови случаеви на Ковид-19

По вчерашните 27 лица позитивни со ковид-19 и денешните 9 позитивна лица бројката во Свети Николе за само една недела надмина 100 позитивни лица на вирусот и моментално бројката на […]

Вести

Коронавирусот ја затвори конфекцијата „Мода“ во Свети Николе

Корона вирусот затвори уште една фабрика во Свети Николе. До четврток нема да работи конфекцијата „Мода“. По спроведениот скрининг вирусот е откриен кај уште 19 работници. Утринава на работа беа […]

Вести

Невремето уништи 5.000 хектари посеви во овчеполскиот регион

Силниот град и невремето што вчера попладне го зафати овчеполскиот регион уништи 5.000 хектари земјоделски посеви. Земјоделецот Јонче Досевски од месната заедница на село Црнилиште во општина Свети Николе вели […]

Вести

Земјоделците од Новаци со протест ги поддржаа своите браќа, земјоделците од Свети Николе

По барање на земјоделците од општината Новаци тие денеска се собраа за да им дадат поддршка на своите браќа по маки, земјоделците од Свети Николе кои искажаа повеќе проблеми околу […]

Вести

Тешка сообраќајна несреќа во Свети Николе

Увид на лице место извршила екипа од ПС-Свети Николе.На 03.06.2017 година околу 16.30 часот во Свети Николе, на крстосницата на ул.,,11-та Македонска Бригада“ и ул.,,29-ти Ноември“ се случила сообраќајна незгода […]

Вести

Развеани знамиња, дожд и поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА од Свети Николе

Граѓаните на Радовиш повторно излегоа масовно на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.Светиниколчани упатија цврста порака дека сакаат унитарна, самостојна и независна Македонија. Тие велат […]

Вести

Муцунски: Младите даваат огромна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ

Тимчо Муцунски во текот на денешниот ден оствари средба со младите граѓани во Свети Николе и ги запозна со содржината на Програмата „Реално“.-Проектите за млади предвидени во Програмата „Реално“ допираат […]