Ознака: сол

Кулинарство

Виенски шницли

800 г телешка кртина 3 јајца 150 г брашно 150 г лебни трошки сол Исечете го месото на четири парчиња. Ставете ги парчињата месо на најлонска фолија, покријте ги со […]