Ознака: сол

Кулинарство

Топчиња од компири

500 г компири 500 г брашно 200 г лебни трошки сол Сварете ги компирите, излупете ги, испасирајте ги и посолете. Потоа измешајте ги со брашното и  формирајте топчиња со големина […]