Ознака: сончево и топло

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 29 степени

Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималните дневни температури се очекува да бидат во Скопје 26 степени, во Маврово и Охрид 22, […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 30 степени

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне […]

Вести Македонија

Времето денес ќе биде сончево и топло, температурата до 30 степени

Времето во земјава денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Утринската температура ќе […]

Вести Македонија

Сончево и топло со мала локална облачност и температура до 28 степени

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 4 до […]