Ознака: сораја

Сцена

Сораја го јавна среде емисија

Сораја Вучелиќ гостуваше во Амиџи шоу, каде и самата нејзина појава ја остави публиката без текст. Сребрениот стајлниг беше и повеќе од провокативен, но нешто друго сепак го привлече најголемото […]

Сцена

Украден е телефонот на Сораја: Допрва се очекуваат скандали поради експлицитните содржини во него!

Старлетата Сораја Вучелиќ го загубила телефонот, но тоа не ја загрижило премногу. Од друга страна, моќни политичари, спортисти и бизнисмени поради тоа се вознемирени.Сораја во телефонот имала пораки кои ѝ […]

Сцена

Страшно признание: Сите ја обвинуваа Сораја дека користи фотошоп, а таа е болна!

Старлетата Сораја Вучелиќ е исплашена бидејќи дознала дека боледува од анорексија.Во исповед за „Пулсонлајн“ Сораја раскажала како својата килажа ја свела на помалку од 50 килограми и дека секојдневно е […]

Сцена

Венди за Маја вели дека е заљубена во нејзиниот карактер, а за Сораја дека е лош човек

Откако Венди испадна од шоуто даде бројни изјави за станарите и за настаните во куќата, а најшокантни беа оние наменети за Маја и Сораја. Таа за Маја изјави дека успеала […]

Видео

Сораја ја нокаутираше Маја!

Вечерва Големиот Брат ги стави пред голем предизвик. станарите се номинираа меѓусебно со тоа што си фрлаа торта во лице. Инцидентот настана кога Маја Николиќ ја удри Сораја во лице […]

Сцена

Сораја пораснала во дом за незгрижени деца!

Откако семејството на мајката на старлетата ја протерало, затоа што останала бремена, Сораја е наскоро предадена на згрижувачко семејство во Војводина. Потоа следеле болните денови, бидејќи мајка и по неколку […]

Видео

Видео: Сораја во хорор караоке

Победниците на балканската евровизија во Големиот брат, вчера изведуваа хорор караоке. Како најинтересна но и најборбена ја издвојуваме Сораја, таа дрско и со сета своја сила се бореше против сите […]