Ознака: убавина

Живот

Има 71 година и се уште изгледа младолико- ова се нејзините совети

Младоликиот изглед и завидната фигура ја лансирале Норма Камали меѓу ѕвездите. Таа во медиумите многу пати има истакнато дека никогаш не била подложена на пластична операција, туку дека за својата […]

Нега и убавина

10 трикови за убавина со оцет

Поради антибактериските својства, јаболковиот оцет е идеален за чистење лице. Може да помогне во отклонувањето на акните, како и во враќањето на Ph рамнотежата. Ставете малку оцет во вода, намокрете […]

Живот

Подгответе природна маска за лице од морков

Претпоставуваме дека добро сте запознаени со нутритивните својста на морковот. Изобилува со витамини, содржи етерично масло, пектин, јаболкова киселина, фитостерин, аспарагин, глутамин, пентозин, скроб, целулоза, слуз, белковини, минерални соли, а […]

Живот

Масло од рузмарин, домашен лек против целулит кој дава ефект

Целулитот  особено оној кој се наоѓа на задникот, стомакот, колковите и бутовите – знае да биде грозен и фрустрирачки  за секоја жена. На пазарот постојат многу анти-целулитни препарати кои успешно […]

Нега и убавина

ЗОШТО МАСКАТА ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ Е СПАС ЗА КОЖАТА: Испробајте го рецептот кој ја прави кожата мека, мазна и затегната

Убавата и негувана кожа без брчки бара добра нега, но не мора секогаш да трошите цело богатство на скапи производи.Домашните маски се одличен начин да ја нахраните кожата и да […]

Занимливости

Кога јоргованите ќе замирисаат: 10 докази дека овој цвет е прекрасен декор за во сечиј дом

Прекрасниот мирис од јоргованот и неговата едноставна убавина го прават тој цвет еден од најомилените меѓу луѓето. Во зависност од видот на јоргованот, тие цветаат од средината на пролетта до […]