Ознака: убавина

Нега и убавина

Имате ли бели топчиња околу очите? Никако немојте да ги стискате!

Дали сте забележале ситни бели или жолти точки на очните капаци, под очите, на носот или на образите? Тие тврдоглави мали израстоци се нарекуваат милија и всушност преставуваат мали цисти […]

Занимливости

Ава Мари и Леа Роуз прогласени за најубави близначки во светот

Сите деца се убави, но Ава Мари и Леа Роуз Клементс од Калифорнија за многу кратко време го освоија интернетот со нивната необична убавина. Нивната мајка секој ден објавува нивни […]

Занимливости

Ќелава 31-годишна стјуардеса ги поместува стандардите за убавина

Рима се соочува со алопеција, го прифатила болниот факт дека косата нема да ѝ порасне повторно и самоуверено без перика оди на работа. Рима Тхејсен (37) е атрактивна стјуардеса во […]

Сцена

Покажа од кого ја наследи убавината: Свршеницата на Лазиќ ја покажа мајка си

Дарко Лазиќ речиси да го живее својот втор живот откако во октомври минатата година доживеа страшна сообраќајна несреќа во која за малку ќе го изгубеше својот живот. Оттогаш па се […]

Сцена

Сите ја фалат убавината на Нина Бадриќ: Погледнете како изгледа нејзината мајка

Нина Бадриќ не сака често да го експонира приватниот живот, но кога тоа го прави на социјалните мрежи секогаш покажува колку навистина ѝ значи сeмејството. Хрватската поп-ѕвезда овојпат објави фотографија […]

Нега и убавина

Совршено тело повеќе не е во мода: Време е да ги покажеме вистинските жени

Глобалниот светски бренд, „In The Style“, внеле големи промени во своето работење. Тие одлучиле повеќе да не ги корегираат на било кој начин фотографиите од своите модели. Без разлика дали […]