Ознака: Facebook

Технологија

Facebook ќе им овозможи на своите вработени да продолжат да работат од дома

Се очекува Facebook повторно да ги отвори своите канцеларии некаде во јуни, но од компанијата се одлучија да на своите вработени им овозможат да продолжат да работат од дома, а […]

Технологија

Facebook слави 15-ти роденден: Голем успех, уште поголем скандал

Студентскиот проект кој привлече милијарди корисници денеска одбележува 15 години од основањето. Низ годините, компанијата на Марк Закеберг доживеа глобален успех, но последната година беше особено проблематична за младиот милијардер, […]

Вести

Швајцарија ја донесе првата осуда за „лајк“ на Facebook

Тужителот во овој случај кој предизвика голем интерес на јавноста, беше општествениот активист Ервин Кеслер, челник на здружението коешто се противи на одгледувањето и колењето животниРегионалниот (окружниот) суд во Цирих […]

Љубов и секс

10 facebook љубовни правила

Колку врски секојдневно се растураат заради Фејсбук? Колку е тажно што денес поголем дел од животот ни се одвива пред компјутер? Со партнерот повеќе се гледате на Фејсбук отколку во живо.   Подолу […]

Технологија

Ви претставуваме Facebook Боцкање за iPhone телефоните.

Facebook ја претстави својата нова апликација Боцкање (Poke) за iPhone телефоните. Новата апликација го прави интересно и забавно поздравувањето на пријателите каде и да сте. Опцијата „Боцкање“ е дел од […]