На скопјанец при операција му извадиле курмум, рекол дека паднал во двор

На 22.05.2023 во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при хируршка интервенција бил изваден проектил од огнено оружје од пациентот Д.П.(21) од с.Бразда, скопско.

Имено, на 18.05.2023 тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при што изјавил дека паднал во дворот, и, како што рекол, се повредил од метален предмет.

Се преземат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.