Ознака: Арсен Венгер

Видео

Видео: Венгер имаше „проблеми“ со јакната…

На мечот со Њукасл, стратегот на англискиот премиерлигаш Арсенал, французинот Арсен Венгер, во еден момент не го пратеше натпреварот, повод-неговата фамозна јакна и нејзиниот патент. Љубителите на фудбалот понекогаш знаат […]

Меѓународен фудбал

Венгер во јануари ќе купува „испробани фудбалери“

Иако е под голем притисок во клубот по лошиот старт на сезоната, французинот вели дека купува само доколку се укаже прилика да доведе некој добар квалитетен играч. Арсен Венгер, тренерот […]

Меѓународен фудбал

Вилшер: Венгер е вистинскиот тренер за Арсенал

Вилшер безрезервно го поддржува својот тренер иако Венгер е во поприлично незгодна позиција по низата од лоши резултати и само две победи на последните 7 премиерлигашки натпревари. Вилшер истакна дека […]

Меѓународен фудбал

Легендата на Арсенал го крена својот глас

Легендарниот Јан Рајт го повика управниот одбор на Арсенал да поднесе оставка по шокантниот пораз од Бредфорд во Лига-Купот. Арсенал не освоил трофеј веќе осум години, а како што игра […]