Ознака: Арсен Венгер

Видео

Видео: Венгер имаше „проблеми“ со јакната…

На мечот со Њукасл, стратегот на англискиот премиерлигаш Арсенал, французинот Арсен Венгер, во еден момент не го пратеше натпреварот, повод-неговата фамозна јакна и нејзиниот патент. Љубителите на фудбалот понекогаш знаат […]

Меѓународен фудбал

Венгер во јануари ќе купува „испробани фудбалери“

Иако е под голем притисок во клубот по лошиот старт на сезоната, французинот вели дека купува само доколку се укаже прилика да доведе некој добар квалитетен играч. Арсен Венгер, тренерот […]

Меѓународен фудбал

Шамак во Интер

Англиските медиуми пренесуваат дека фудбалерот на екипата на Арсенал, Маруан Шамак, би можел да се пресели во Интер. Екипата на Интер се во потрага по напаѓач, фудбалер кој би требало […]

Меѓународен фудбал

Вилшер: Венгер е вистинскиот тренер за Арсенал

Вилшер безрезервно го поддржува својот тренер иако Венгер е во поприлично незгодна позиција по низата од лоши резултати и само две победи на последните 7 премиерлигашки натпревари. Вилшер истакна дека […]

Меѓународен фудбал

Легендата на Арсенал го крена својот глас

Легендарниот Јан Рајт го повика управниот одбор на Арсенал да поднесе оставка по шокантниот пораз од Бредфорд во Лига-Купот. Арсенал не освоил трофеј веќе осум години, а како што игра […]