Ознака: бизарно

Занимливости

Фото: Сликајќи смог сликал самоубиство

Кинески фото репортер, документирајќи го загадувањето на воздухот на Ванхау, случајно со својот фотоапарат „улови“ и двајца млади луѓе кои во тие моменти скокаа од мостот во реката Јанц. Весникот […]

Занимливости

Се скарале на Св. Валентин па му го одгризала јазикот

Бакнежот на празникот Св. Валентин за еден пар отиде во погрешна насока, кога 51 годишната Елен Кук на своето момче му одгриза парче од јазикот среде една расправија. Таа моментално […]

Занимливости

Едноставен трик како брзо да ги запрете солзите во непријатна ситуација

Често пати сме сме се нашле во непријатна ситуација во која едноставно не сме можеле да ги запреме солзите. Плачењето е нормална работа и нормален начин на изразување на емоции, […]

Занимливости

Фото: Најбесмислениот семафор во светот

Минатиот викенд во еден забавен парк во Кина владееше неопишлива гужва, која ја создаде најлошиот семафор во светот, кој истовремено покажува 14 различни сигнали.     Инаку градот Чонквинг во […]

Црна хроника

Бизарно: Му го одгризал увото затоа што слушал прегласна музика

Еден американец на својот роднина, со кој физички се пресметал, му го одгризал увото поради гласната музика што ја пуштал. Против ова 27-годишно момче Емилије Мендосе, кое го нападнало 29-годишниот […]

Занимливости

35 годишна професорка бремена од својот 17 годишен ученик

Убавата професорка Кети Мекензи Вотсон (35) од Сан Диего, останала бремена од свој ученик. Таа пред неколку дена беше ослободена од затвор поради одложено судење, и овозможување да се породи […]