Ознака: камион влета во толпа

Вести

Терористот од Ница спиел со мажи, бил насилен и пиел!

Терористот Мохамед Баухел бил бисексуален, пишуваат француските и британските медиуми.Новите откритија за профилот на Мохамед се резултат од анализите на содржината на неговиот мобилен телефон. Полицијата детално ги разгледува содржините […]

Вести

Вељаноски со сочувство до Бартолон

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски испрати писмо до својот колега, претседателот на Националното Собрание на Француската Република, Клод Бартолон во кое изразува сочуство за жртвите во терористичкиот […]

Вести

Терористот од Ница е татко на три деца, еве како изгледа!

Возачот на камионот на смртта кој уби најмалку 84 лица, бил Мохамед Лахуеџ Бухлел, објави локалниот лист „Нис Матен“.Тој камионот го изјамил во средата. Работел како професионален курир, бил познат […]

Вести

Сочувство од Димитриев до францускиот премиер Валс

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев испрати телеграма со сочувство до францускиот премиер, Мануел Валс и до семејствата на жртвите во терористичкиот напад во Ница.– Со згрозеност ги […]

Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за настраданите во Ница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ до амбасадорката на Република Франција во Република Македонија Лоренс Оер изрази жалење и сочувство до сите повредени и до семејствата на […]

Црна хроника

ФОТО: Еве како се движел камионот во Ница!

Шпанскиот весник „Ел Паис“ објави мапа од смртоносната возење на наоружаниот маж кој во францускиот град Ница уби најмалку 84 , откако камионот го насочи кон минувачите на променадата.Мапата на […]