Ознака: маска

Нега и убавина

Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо

Маските што можете да ги направите дома се најдобри затоа што тие се целосно природни и без никакви адитиви што најчесто ги има во кремовите што ги купувате од аптека. […]

Нега и убавина

Природна заштита за коса изложена на сонце

Преку летото, сонцето е најголем непријател на косата. Освен сонцето, практично смртоносната комбинација за здрава коса се сонцето и морската вода. Затоа за вас го најдовме најдобриот природен рецепт за […]

Живот

Чутворна маска од магдонос против подочници

Одите во кревет на време, употребувате квалитетни креми за областа околу очите, здрави сте, но сепак повторно имате темни кругови под очите! Освен тркалцата од краставици, ладната лажичка и кесичките […]

Живот

Маска за лице од домати и мед

Маската за лице направена од домат и мед ќе ви помогне да ги отстраните токсините кои можат да предизвикаат појава на митесери, акни и други неправилности на кожата.Доматот претставува одличен […]

Живот

Направете домашна маска за лице од морков!

“Испеглајте“ го лицето со помош на оваа маска која дава видлив ефект по првото нанесување.Претпоставуваме дека добро сте запознаени со нутритивните својста на морковот. Изобилува со витамини, содржи етерично масло, […]

Живот

Маска од ориз која ја помладува кожата за 10 години

Оризот отсекогаш бил поврзан со здравата исхрана, меѓутоа тој има и една друга страна за која можеби не сте знаеле досега.Оризот содржи антиоксиданс кој е докажано дека ја намалува појавата […]

Живот

Нанесете ја оваа домашна маска на косата и почекајте 15 минути… Резултатите ќе ве остават без текст!

Сите жени сакаат да имаат убава и негувана коса. Поради тоа често купуваме разни хемиски производи кои можат да ни наштетат, а со тоа се и скапи. Наместо нив, пробајте […]