Ознака: намирница

Здравје

Вака се лекуваат Русите и ден-денес: Компирот го лекува целото тело, но само ако се консумира на овој начин

Компирот е една од најзастапените намирници во домаќинствата ширум светот. Освен што е исклучително вкусен и може да се приготвува на различни начини, компирот може да послужи и како лек […]

Нега и убавина

Исфрлила само неколку работи од исхраната, а по 7 дена го покажала рамниот стомак и извајаните стомачни мускули

Британската реалити ѕвезда Александра Кејн споделила фотографии од нејзиното тело со своите 1,4 милиони следбеници за да открие како патувањата, одредената исхрана и физичката активност можат да влијаат на изгледот. […]

Живот

Ја јадеме НЕОГРАНИЧЕНО и им ја даваме на децата: Ова е најотровната намирница на светот!

Луѓето денес консумираат отрoвна храна, а понекогаш и во големи количини, и обично немаат поим што всушност јадат. Таквиот став кон храната е причина за многу болести денес.Една од овие […]

Живот

Оваа намирница ќе ги избрише брчките од вашето лице!

Како што старееме, така нивото на колаген опаѓа во нашиот организам. Тоа резултира со појава на брчки на лицето, а прво страда пределот околу очите. Со намалувањето на колагенот, доаѓа […]

Занимливости

Само ЕДНА НАМИРНИЦА ќе ви ги отстрани СИТЕ МОДРИЦИ ОД ТЕЛОТО – Ја имате во кујна!

Ја криете со облеката, се обидувате да ја „замаскирате“ со пудра  – но, не оди. Таа е и понатаму тука, модра и го расипува изгледот на вашите нозе кога ќе […]

Живот

САМО 1 НАМИРНИЦА може да го излечи сето ОВА: Позната ви е на сите, но не сте знаеле за овие лековити својства

Во продолжение следуваат 4 рецепти од само една намирница која лечи 4 болести. Во прашање е кромидот а за какви проблеми станува збор, прочитајте во продолжение.Воспаление на уво Ако патите […]